Metoda 1.
„Po prostu to zrób.” Inaczej można określić tę metodę „działaj”. W każdym razie, jeśli osoba doświadcza bardzo silnego strachu, musi natychmiast coś zrobić. Na przykład, aby uciec. W ten sposób mózg nie będzie w stanie niczego zrozumieć, a strach w końcu stanie się spokojniejszy.
Metoda 2.
„Decyzja”. Tylko decyzja może przerazić strach. Oznacza to, że dana osoba ogarnia się i postanawia, że weźmie udział w spotkaniu ze swoim strachem i nie podda się mu. Przed tak silną i decyzyjną wolą, strach natychmiast ukryje się pod kanapą i już nie pokaże się nigdy.
Metoda 3.
„Przygotowanie do walki”. Są dwa proste kroki: analiza i wizualizacja. Na etapie analizy wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. „Czego boję się bardziej niż czegokolwiek na świecie?” – „Przemawiać przed publicznością”. „Dlaczego się tego boję?” – „Bo nie chcę wyglądać głupio”. „Czy muszę tak tego się bać?” – „Oczywiście, że nie! Z każdym może to się wydarzyć! „. „Czy istnieje jakaś realna podstawa dla mojego lęku?” – „Tak. Moi koledzy z klasy śmiali się ze mnie i mówili, że jestem głupi.” „A co jest bardziej przerażające: brak działania lub” nieosiągnięcie „celu?” – „Drugie!”.
Następny jest proces wizualizacji. Oznacza to, że w głowie osoba wyobraża sobie, jak wchodzi na scenę i zaczyna mówić. Wczyscy podziwiają jej elokwencję. Jak sprytnie konstruuje słowa w zdania. I jak ogłuszające w końcu są brawa.
Oczywiście to nie wszystkie metody. Istnieje ich o wiele więcej. Można je również łączyć, co w końcu doprowadzi do uwolnienia i spokoju.
Discussion about this post